Kategorie
Uncategorized

Chwilo trwaj

Czas płynie niemiłosiernie szybko. Im dłużej się na coś czeka tym jak to już nadejdzie to bardzo szybko minie. W weekend byłam gościem na weselu. I właśnie podczas tej wyjątkowej uroczystości poczułam jak te chwile mijają. Młodzi planują ten dzień z dużym wyprzedzeniem. Miesiące planowania, zbierania potrzebnych dekoracji, ustalania menu, wybierania galanterii a tu kilkanaście godzin i po wszystkim. Wielki stres mieszany z lękiem czy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wielość uśmiechów przeplatany z ciekawymi spojrzeniami. Chęć radowania się jak najdłużej tymi chwilami, a one tak nie ubłagalnie uciekają.

Kochani cieszcie się każdą chwilą nie oczekując tego co ma nastąpić. Każda minuta jest cenna pozostawiająca po sobie ślad wspomnień. Nie warto z taką czułością oczekiwać przyszłości, lecz cieszyć się tu i teraz. Czas tak szybko mija. I choć by się bardzo chciało wrócić do tego co było, nie mamy wehikułu czasu.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.