Kategorie
odpowiedzialne życie

tak wiele mamy , tak nie wiele doceniamy

 

W życiu wciąż szukamy potwierdzenia bycia dobrym, wspaniałym , kochanym. Szukamy potwierdzenia tego kim jesteśmy i jacy jesteśmy. Szukamy drogi do szczęścia, spełnienia , samorealizacji. Dostrzegamy rzeczy wielkie, ważnych ludzi, a co z tymi , które są ? Czemu to co mamy staje się niewidzialne?Czyżby nie stanowiło wagi, posiadanej wartości? Wydaje się, że stanowi wartość, lecz obserwacja ludzi w rzeczywistości XXI wieku pokazuje niestety inny fakt. Ludzie tak wiele mają, że tego co posiadają nie cenią , a gonią za tym co im brakuje? Wciąż czują niedosyt posiadanych rzeczy, ludzi, przedmiotów. A czy człowiek jest rzeczą, ? To takie przedmiotowe traktowanie kobiety , mężczyzny, dziecka. To nie fair. Żadna nawet najcenniejsza rzecz nie zastąpi obecności drugiego człowiek. Nie zastąpi śmiechu dziecka. Nie ukoi płonących z pożądania ust pocałunkiem. Nie da wymarzonego odpoczynku w postaci snu. To tak trywiale kwestie , tak nie ważne? A jednak posiadające w sobie wielką MOC. 

Kiedyś ktoś mi powiedział i to zapadło we mnie na zawsze w pamięci i sercu. „Nie ważne to ile będziesz posiadał, co zdobędziesz w życiu , ale jaka w tym życiu będziesz dla innych i siebie” To zdanie mam wryte w umysł i całkowicie się z nim zgadzam. Nie dobra materialne świadczą o tym kto jaki jest. Lecz to co ma w sobie i co daje innym ma prawdziwą wartość. To, że żyjemy w świecie technologii , coraz to nowszych rozwiązań i wciąż rozwijającej się stopy życiowej nie znaczy to , że musimy za tym ślepo podążać gubiąc dawne wartości. To co nam mawiała babcia, pradziadek wciąż ma wielką siłę. Lecz ta siła nie będzie miała wyporu bez naszego przyzwolenia i zgodności  z tym. Nie można nikogo zmusić do wyznawania swojej religii, ani też do wyznawania swoich zasad. Każdy na swojej podstawie decyduje, które zasady etyczne, moralne czy społeczne bierze do siebie, a które zostawia za wycieraczką.

Bo nie ważne to jak się wygląda, czy ma się dwie nogi czy ciemną skórę. Nie ważne czy jestem nauczycielką czy może kapitanem. Nie liczy się cy mam wielki dom z ogrodem czy mieszkam w kawalerce. Czy spędzam urlop u babci czy na wyspach kanaryjskich. To wszystko to dobra materialne, dziś są jutro już nie. Wiadomo, że cieszą. I cieszy się człowiek gdy to ma, lecz by nie przysłoniło to drugiego człowieka. By nie zapomniało tych wspomnień tych lat pięknych tych chwil.

Doceniamy to co mamy. Doceniajmy chwile spędzane z bliskimi nam osobami. Doceniajmy śmiech dziecka, radość matki. Cieszmy się każdą chwilą życia. Życie jest jedno a chwila, która trwa tylko jedna taka może być. ŻYCIE TO CUD.

http://www.youtube.com/watch?v=Q0wZQbK938Y

Tłumaczenie tej pięknej piosenki przedstawiam poniżej ( zasięgniętej w serwisie www.tekstowo.pl)

Szczęściem
jest trzymać się za ręce idąc daleko
Szczęściem
jest twoje niewinne spojrzenie wśród tłumu
Szczęściem
jest pozostać sobie bliskimi jak dzieci
Szczęście, szczęście…

Szczęściem
jest puchowa poduszka, woda w rzece przepływająca
Deszcz, który pada za firankami
Szczęściem
jest pogodzić się przy zgaszonych światłach
Szczęście, szczęście…

Szczęściem
jest szklanka wina z kanapką
Szczęściem
jest zostawić Ci kartkę w szufladzie
Szczęściem
jest śpiewać na dwa głosy, jak bardzo mi się podobasz
Szczęście, szczęście…

Słyszysz, w powietrzu już jest
nasza miłosna piosenka
Płynąca jak szczęśliwa myśl
Czujesz, w powietrzu już jest
najgorętszy promień słońca
Biegnący jak uśmiech
szczęścia

Szczęściem
jest wieczór z niespodzianką,
księżyc w pełni i radio, które gra
Kartka z życzeniami pełna uczuć
Szczęściem
jest nieoczekiwana rozmowa telefoniczna
Szczęście, szczęście…

Szczęściem
jest plaża nocą, uderzająca fala, szczęście.
Jest ręka na sercu pełna miłości, szczęście.
Jest czekanie na świt, by zrobić to jeszcze raz, szczęście, szczęście…

Słyszysz, w powietrzu
już jest nasza miłosna piosenka
Płynąca jak szczęśliwa myśl
Czujesz, w powietrzu
już jest najgorętszy promień słońca
Biegnący jak uśmiech
szczęścia
Słyszysz, w powietrzu
już jest nasza miłosna piosenka
Płynąca jak szczęśliwa myśl
Czujesz, w powietrzu
już jest najgorętszy promień słońca
Biegnący jak uśmiech
szczęścia

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.