Kategorie
odpowiedzialne życie

Fakt w fikcji

Faktwydarzenie, sytuacja ,którą każdy z obserwatorów nazwie w ten sam sposób. Filozof by to określił jako stan faktyczny zaistniałej rzeczywistości. Fakt , że np. „tu stoi czajnik”- wszyscy znajdujące się osoby widzą to i to nazywają. „W pomieszczeniu jest chłodno”- jedni mówią że tak , drudzy ,że nie- to jest subiektywne odczuwanie sytuacji, nie jest to fakt. Często w życiu nieświadomie mylimy fakt z subiektywnym odczuciem.  Sądzimy, że ” jestem beznadziejny”, „nic nie osiągnąłem”, „jestem zerem”, „inni mają lepiej”. Nie dość ,że porównujemy się z innymi , to tym samym popełniamy błędy logicznego myślenia ,a jeszcze zaniżamy własną samoocenę. Nigdy nie jest tak, że dana osoba jest „beznadziejna” , jedynie w danej , określonej sytuacji tak się poczuła i utworzyła w swoim umyśle taki pogląd na siebie. Powtarzając go w swej głowie, w końcu w to uwierzyła, lecz nie zmienia to faktu ,że nie stanowi to faktu, a jedynie złudną rzeczywistość.. Jeżeli znajdzie się jedna osoba( a możecie być pewni, że dużo więcej ), która powie inaczej, = dowodzi to tym samym istnienia subiektywności odbiorcy a nie stanu faktycznemu. 

Człowiek sam w sobie nie potrzebuje zmiany. Jest wartościowy sam w sobie. Jest dobrze, że właśnie taki jest. Potrzeba jedynie czasem zmiany jego zachowań i sposobu myślenia o sobie. Ten , kto siebie kocha , ceni i szanuje, wie że jest wartościowy i nie ma problemu z przedstawieniem siebie , nie tylko w wadach i jaki to ja jestem „beznadziejny” . Człowiek z biegiem lat i czasu poznaje wielu ludzi. Każdy z nich daje mu coś od siebie. To co sobie od nich weźmie zależy nie od dającego, lecz od biorącego. Nie można winić dającego, za niewłaściwy dobór słów czy zachowań. KaŻdy zachowuje się inaczej, inaczej nie znaczy gorzej. 

Każdy z nas podejmuje wybory w swoim życiu. Jedne są z czasem bardzo trafionymi decyzjami, inne okazują się pomyłką, jeszcze inne powodują utratę bliskich nam osób. Wszystko to co się dzieje ma sens , choć czasem w tym danym momencie się go nie rozumie, nie dostrzega. Po części to tak , jak z powietrzem, wiemy że jest, lecz go nie widzimy. Po jakimś czasie choć nie mamy namacalnego dowodu istnienia, utwierdzamy się w tym widząc że żyjemy , że nie dusimy się itd. 

 

Twoje życie to Ty 

Ty decydujesz o nim i o sobie 

Ty spełniasz marzenia , dążysz do nich czy też

zamykasz furtkę do ich zyszczenia. 

Ty dajesz lub odbierasz

Ty kochasz i dajesz się kochać 

Ty stwarzasz możliwości bądź obawy

Ty uwalniasz umysł lub zamykasz do niego dostęp 

 

 

Uwolnij swój umysł, swoje ciało, swoje serce od

tego co Cię dusi . Pozwól sobie na wolność, do

której masz prawo. Poczuj jak wchodzi w Ciebie

nowa siła, nowa energia. Energia pozytywnych

wibracji. Energia drzemiąca w Twoim uspionym

duchu.

 


N
iech Twoje serce żyje wraz z Tobą

. Niech czuje i dobiera fakty. Czuj

sobą swoim umysłem. Bądź sobą , bo

jesteś wyjątkowy. Niech nikt nie

wmówi Ci, że jest inaczej. 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.