Kategorie
Nadzieja

Noc bez snu

Nocą gdy światła pogaszone. Noc gdy cisza dookoła i nikogo na ulicach. Noc gdy umysł jest spokojny odprężony… Czas by pomyśleć gdy sen nie nadchodzi. Czas by wsłuchać się w tą ciszę lub.. WdroŻyć w umysł swoje marzenia, swoje plany , swoje zamierzenia. Może czas by uwierzyć w swojej głowie afirmacje. Nawet poczucie bezsenności może okazać się czasem nie straconym, Może to ten czas by poświecić sobie troszkę uwagi.

Jak mawiała Wisława Szymborska cyt:” Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch po­dob­nych nocy,
dwóch tych sa­mych pocałunków,
dwóch jed­na­kich spoj­rzeń w oczy.

Często to właśnie w nocy przychodzą nam do głowy fenomenalne pomysły, rozwiązAnia na problemy czy jesteśmy w stanie wsłuchać się w oddech osoby leżącej obok. To czas gdy w gwiazdach możemy odnaleźć naszą ulubioną i spojrzeć jak księżyc zmienia swój kształt. Można wsłuchać się w miasto nocą tętniące i własny oddech uderzający o ścianę. Nawet w bezsennej nocy można odnaleźć sens, odpowiedź i tlen.

http://www.youtube.com/watch?v=-fq2LpyJCzs

DZIEŃ JEST OJCEM PRACY

NOC MATKĄ MYŚLI

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.