Kategorie
Nadzieja

czas

Dziś po wielu przemyśleniach uświadomiłam sobie pewną kwestię. Może nie będzie to

odkrycie nowego kontynentu, lecz mi dało pewną odpowiedź. Często się zdarza, że

odkładamy coś na później , na jutro, na przyszłość. Mając nadzieję że nadejdzie

odpowiedni czas. A co jeśli nie ? Gdy zabraknie tego czasu , który jest tylko wielkością

fizyczną pomiędzy zdarzeniami. Nie znamy przyszłości, tego co będzie za chwilę, mamy

pewność tylko do tego co było i do tego co jest. Dlaczego wciąż wierzymy, że to

nieodpowiednia pora, że jeszcze trochę i coś się wydarzy. Wciąż „bawimy” się w

prognozy przyszłości nie mając jakichkolwiek podstaw by to robić.  Zamiast żyć ,

doceniać każdy dzień, cieszyć się ludźmi , tym co nas otacza, wciąż mnożymy swoje

„ale”. Jesteśmy LUDŹMI, nie BOGAMI. Mamy jedno ŻYCIE, które marnujemy na

odkładanie .

 

ŻYĆ PEŁNĄ PIERSIĄ.

KOCHAĆ I DAWAĆ SIĘ KOCHAĆ

NIC NIE TRWA WIECZNIE, NIE PIELĘGNOWANE ŻYCIE OBUMIERA , TAK JAK I KAŻDE Z PRAWDZIWYCH UCZUĆ.

DAWAĆ SIEBIE INNYM I WIDZIEĆ ŚWIAT W BARWACH JAKIMI SĄ.

 

CZAS JEST TU I TERAZ

WYKORZYSTAJ GO JAK UMIESZ NAJLEPIEJ. 

LEPIEJ ŻAŁOWAĆ TO CO SIĘ ZROBIŁO, NIŻ TEGO CZEGO SIĘ BAŁO ZROBIĆ

STRACH I LĘK TO TYLKO STAN EMOCJONALNY WYNIKAJĄCY Z NASZEGO UMYSŁU. TO NIE ZAGROŻENIE Z ZEWNĄTRZ A WEWNĘTRZNY GŁOS, KTÓREMU DALIŚMY PRAWO. 

TO MY MAMY PRAWO DO ŻYCIA I ŻYCIA W NIM . 

TO MY DECYDUJEMY O NIM I JAK CHCEMY ŻYĆ 

I TYLKO MY MOŻEMY MIEĆ PRETENSJE DO SIEBIE SAMEGO NA ŻYCIE JAKIE MAMY. 

 

JEST TYLE PIĘKNA NA ŚWIECIE :

„Ucieknijcie gdzieś i zaciągnijcie się do cyrku. Zróbcie sobie tatuaż, wskoczcie do pociągu. Uprawiajcie ogród i zbierajcie nasiona. Ochajtnijcie się, miejcie dzieci, noście kapelusz. Nie kłamcie, nie oszukujcie, nie kradnijcie. Wszystko musi być proste i jasne. I pamiętajcie, większość tego, co jest najważniejsze w życiu, trudno dostrzec gołym okiem. Wartość jakości chwili, którą spędzacie z innymi, znacznie przewyższa ilość.”

[Tom Waits]

 

I na koniec zaczerpnę cytat z portalu www.zyjswiadomie.edu.pl , gdzie widać czym i jaki jest czas dla nas ludzi żyjących w XXI wieku. Mam nadzieję, że przekaz w takiej formie , uzmysłowi lub spowoduje zamyślenie nad tym a za tym działanie.

cyt: „Pewien antropolog badał na odległej wyspie społeczne struktury i zachowania mieszkańców. Ale któregoś dnia sam stał się ośrodkiem ich zainteresowania, ponieważ kilku wyspiarzy chciało od niego usłyszeć, co słychać w szerokim świecie.
– Dowiadujemy się o niejednym z radia, a gdy coś jest szczególnie ważne, jesteśmy o tym informowani przez krótkofalówkę. Kilku z nas, którzy stąd odeszli, studiowało nawet na kontynencie i czasami przybywają tu niektórzy z nich na parę tygodni. Jednak już od dawna nikt nie opowiadał nam o szczególnie ciekawych światowych nowinkach.
– Nie wiem, od czego mam zacząć, – powiedział antropolog. – Ale ponieważ wspomnieliście radio, to chcę wam powiedzieć, że jest teraz coś podobnego, co nie tylko przesyła słowo i muzykę, lecz także obraz. Dzięki temu można zarówno słyszeć, jak i widzieć to, co się wydarzyło na świecie. Można dziś również z większością ludzi, którzy są od siebie oddaleni, rozmawiać przez telefon. Obecnie istnieją już małe telefony, które nosi się w kieszeni spodni i każdy może natychmiast mówić z każdym, kto ma taki telefon, nieważne, w jakim mieście, czy kraju ten drugi mieszka. Ale można też wysyłać wiadomości i listy, które zaledwie parę sekund później docierają do adresata, gdziekolwiek na świecie by on był. Można więc w ciągu kilku sekund przekazywać doniesienia i informacje po całym ziemskim globie. Nie potrzeba już żadnego posłańca, udającego się w daleką podróż i nie trzeba już także czekać, aż po wielu tygodniach dotrze do odbiorcy list wysłany drogą pocztową, pociągiem lub statkiem. Zresztą także pociągi jeżdżą dziś o wiele szybciej i coraz więcej samolotów lata z coraz większą prędkością. To niewiarygodne, jak wszystko na świecie staje się coraz szybsze.
Nie mogąc się nadziwić, wyspiarze przysłuchiwali się temu wszystkiemu z uwagą.
– Jeśli to, co mówisz jest prawdą, – powiedział najstarszy z nich – to jednego nie rozumiem: skoro wszystko załatwia się coraz szybciej, dlaczego w takim razie, pomimo

tych udogodnień, nie macie czasu?” Norbert Lechleitner

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.