Kategorie
energia słońca

słońce w deszczu słońce jest

Dziś na dworze była aura deszczowa, pochmurna i mogłoby się wydawać bez słońca. Lecz mimo faktu aury, że słońca na niebie nie było, to słońce w człowieku zawsze jest. Uśmiech, pozytywne nastawienie, optymizm, energia to wszystko to promienie słońca , ciepła i miłych wrażeń. To chęć przebywania w gronie tych ,którzy zarażają nas swoim nastawienie. To te momenty zaskoczenia, gdy obawiając się czegoś spotyka nas coś wręcz odwrotnego. To cudowne uczucie rozpierające w piersiach, gdy czuć woń chęci do życia. To zmiany tych osób, które właśnie rozpoczynają nowy etap w swoim życiu. To chwila gdy na twarzy często zasmuconej osoby widzimy płomyki unoszących się warg. To duma z jaką mówimy o swoich osiągnięciach, celach i spełnionych marzeniach. To dar życia jaki dostaliśmy i jaki pieczołowicie wykorzystujemy każdego dnia.  Te wszystkie chwile, zwykłe, zwyczajne, codzienne , a jednocześnie nowe , nieznane sprawiają że czujemy się na właściwym miejscu. To te drobiazgi codzienności sprawiają że czujemy się szczęśliwi. Bo przecież nie potrzeba miliona w lotto, ani ślubu na wyspach kanaryjskich czy lotu w kosmos by poczuć krew w żyłach, bijące serce czy łezkę w oku. Nie potrzeba wielkich słów by wyrazić to co proste z serca jest. Wystarczy chcieć , wystarczy móc, wystarczy działać. To prosta droga do szczęścia do spełnienia siebie w sobie i w oczach innych. To pasja z jaką tworzymy naszą rzeczywistość, świat w którym żyjemy. Świat, której jesteśmy niezbędna częścią. 

Każdy z nas inaczej widzi, słyszy, czuje, rozróżnia, odczuwa. Lecz właśnie ta różnorodność jest piękna. Każdy jest inny i przez to niepowtarzalny. Każdy ma wartość przez to jakim jest , a nie jaki m nie jest. To jest piękne w każdym napotkanym człowieku. Zobaczyć lustro człowieka, lecz lustro kogoś zupełnie różnego od siebie samego . Patrzeć to nie to samo co widzieć. Słuchać to nie to samo co słyszeć.  A dotykać nie to samo co odczuwać. Podobne słowo, różne znaczenia i tak samo z człowiekiem. Tak samo zbudowany inny charakterologiczne. 

Przesłanie na dziś

ŻYJ! TWÓJ CEL TO OSIAGNIĘCIE

 

STANU SZCZĘŚCIA ,

 

WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU I

 

ZGODY Z SAMYM SOBĄ.

 

To życie tu i teraz z marzeniami na

 

przyszłość . To zgoda na przeszłość

 

która minęła. To czas dla mnie tu i

 

teraz. To moja droga , którą

 

wybrałam. To odwaga jaką każdego

 

dnia zmierzam się z nowymi

 

doświadczeniami. To moja upartość,

 

siła i motywacja zbliża mnie do

 

poznania siebie i innych . ŻYJ I CIESZ

 

SIĘ TYM CO MASZ I O CO

 

WALCZYSZ.

 

 

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.