Kategorie
człowiek wartości życie

WARTOŚĆ CZŁOWIEKA

Witam Kochani,

Dziś wtorek prawie połowa listopada , a pogoda za oknem wrześniowa. Cieszę się niezmiernie, bo szczerze nie przepadam za zimnem, okryciami grubymi, choć uwielbiam posiedzieć pod kocem z kubkiem gorącego kakao 🙂

Mam nadzieję, że nie ulegniecie jesiennej aurze depresji i ponurego humoru

z braku słońca i ciepłych temperatur. Myślę, że bez względu na pogodę za oknem można czuć się wspaniale i wyzwalać z siebie słoneczne fluidy. Ważne by każdy z ludzi wiedział ze jest godny, wartościowy i wspaniały. Poczucie własnej akceptacji może tylko dać samo dobro. Tylko i aż tyle. Mogłoby się wydawać ,że to takie proste i łatwe jest, lecz obserwacja moja pokazuje coś innego. Wiele ludzi kocha innych, a nie potrafi kochać siebie. Nie mam tu na myśli narcyzmu, bo nie o to chodzi. Tylko własna wewnętrzna akceptacja i miłość do tego kim i jakim się jest. Nie udowadnianie tego innym, a jedynie sobie. Robienie czegoś z powodów własnej motywacji, powołania, poczucia serca aniżeli obowiązku czy, że tak wypada.  Kilka dni temu byłam na szkoleniu i od trenerki , która prowadziła usłyszałam to właśnie zdanie:”

„Jestem wartościowy-bo jestem.

Nikomu nie muszę tego udowadniać.

Jeśli coś robię, osiągam, mierzę się z czymś,

to dlatego, że wzywa mnie do tego moje

powołanie, misja,moje serce i wizja świata,

w jakim chcę żyć”.

 Dlatego też moja sugestią jest napisanie tego dużą wyraźną czcionką i powieszenie na ścianę i codzienne czytanie tego sobie na głos. Im bardziej Wam się to utrwali w głowie, tym Wasza podświadomość przyjmie to za oczywistość i będzie to wprawiała w codzienny ruch aż stanie się to faktem. Tu nie chodzi o powtarzanie jak regułkę matematyczną bezsensownych równań, a faktyczne uwierzenie w te słowa. Na tym polega jego sens. Wiara w siebie, w to jakim się jest i własna akceptacja tego.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.