Kategorie
codzienność człowiek odpowiedzialne życie życie

Żyj tu i teraz

” Nocna skala ”
Nocny czas
Nocne myśli
Nocne słowa
I gwiazdy opieki
Słowa przelane na papier
I serce zastygłe
Jak skała na środku wzburzonej wody
Jak prądy okalające jej grzbiet
Jak jej powłoka delikatna i szorstka
I wytrzymała na kolejne fale
Wierząca że nadejdzie czas
Spokojnych kojących wód
I wtedy odetchnie
I nadleci ptak i usiądzie na niej
I poczuje się wyjątkowa potrzebna
Będzie dla kogoś ostoją
Przystankiem a może domem
Niż jak teraz
Tylko skała na środku wzburzonych wód
Tylko skala…..
Samotna
Zmarznięta
Pełna nadziei

Autorka Judyta Sakałus

Noc jest takim czasem gdy albo się śpi albo myśli. Gdy jest czas by na chwilę się zatrzymać, zastanowić się, pomyśleć. Gdy wokół cisza, nie ma hałasu, nie słychać gwaru. Czas na ukojenie, czasem na łzy, na chwilę sam ze sobą. Potrzebny jest ten czas. Dobrze, by tych myśli nie było wiele lub by była w pobliżu osoba, która nas na ziemi umocuje jak za bardzo „popłyniemy”. Wewnętrzny dialog pozwala na zrozumienie siebie, wsłuchanie w własne potrzeby i podążanie za tym co ważne i sprawiające radość i szczęście. Czasem racjonalizujemy, czasem ulegamy emocjom. Najbardziej dla nas optymalną drogą jest znalezienie złotego środka. W podejmowaniu decyzji jest najgorsza niewiedza tego co będzie. Jednocześnie nie robienie niczego powoduje , że stoimy w miejscu. Lepiej zrobić krok do przodu niż zastanawiać się, co by było gdybym go zrobił/a. Ojciec Szustak w sposób bardzo klarowny przedstawia jak podejmować właściwe decyzje. Polecam Wam do posłuchania. I choć jest katolikiem, dominikaninem to myślę, że do każdej osoby to trafi.

Każda decyzja warunkuje Waszą przyszłość. Lecz każda chwila dnia dzisiejszego daje Wam możliwość bycia tu i teraz,. Nie zmarnujcie szansy życia.

yj

Autor: Judyta Sakałus

Autorka jest absolwentka pedagogiki i psychologii. Na co dzień pracująca z osobami niepełnosprawnymi. Związana z działalnością charytatywną. Biorąca udział w akcjach profilaktycznych. Z pasji kocha taniec towarzyski i latynoski, jazdę na rowerze oraz podróżowanie. Stara się widzieć dobro w drugim człowieku.