Kategorie
codzienność człowiek emocje życie

W jesiennej aurze uśmiechnij się

Witajcie w środku tygodnia 🙂

Na wstępie witam Was serdecznie i dziękuje, że odwiedzacie mój blog 🙂 Chciałabym Wam życzyć dnia spokojnego i bogatego w uśmiech i pozytywne nastawienie.  Jest jesień i pogoda jest różna. Czasem słonce czasem deszcz. Czasem zimno, że nie chce się wyjść z ciepłego domku. Czasem leń dopada i nic się nie chce. Lecz mimo to, życzę Wam motywacji własnej i realizacji postawionych sobie danego dnia celów. Aby nie zabrakło Wam cierpliwości jak również radości z miłych chwil. :)

W ostatnim czasie wiele osób pytało się mnie o sugestie dotyczące radzenia sobie z znużeniem dnia codziennego wynikającego z braku słońca i energii do działania. Postanowiłam zatem napisać o tym tutaj. Jednak mój blog dociera do większej ilości osób , zatem podzielę się swoimi i nie tylko doświadczeniami i sugestiami.  Zasada „Lepiej wiedzieć więcej niż mniej” wciąż obowiązuje. Nie będę powielać monotematycznych sposobów radzenia sobie z aurą jesienną. Podejdę do tematu  bardziej nowocześnie.

ZUMBA. Mówią , że zumba wyzwala endorfiny , poprawia nastrój a dodatkowo kształtuje sylwetkę i wzmacnia mięśnie. Jak wyglądają zajęcia ?> przestronna sala, muzyka energiczna, trenerka, grupka ludzi i do dzieła

https://www.youtube.com/watch?v=lcWtiFL904s

Zumba, Salsa, rumba czy nawet fitness to formy i możliwości poruszania się i zadbania o swoje ciało i duszę. Bo to nie tylko wysiłek lecz przede wszystkim przyjemność. Słysząc szalone rytmy kubańskie czy argentyńskie uśmiech sam nasuwa się na usta.
SPA WELNESS – masaże, sauna, jacuzzi, aromaterapia, jaskinia solna, basen, joga, zabiegi na twarz i ciało, łaźnie, i jeszcze więcej. Każdy wybór danego zabiegu ma dać przyjemność, ukoić i pobudzić do wydzielania endorfin. Nie potrzeba dużych nakładów finansowych by sprawić sobie przyjemność, odpocząć, albo z energetyzować się. Jesteś zapracowana i nie masz możliwości wsiąść kilka dni urlopu by oddać się błogostanowi ? To nie problem. Kilka produktów ze sklepu i spa w własnym domu. Świeczki, olejek do aromaterapii w ulubionym zapachu, miseczka z wodą , płatki kwiatów albo perełki do kąpieli i może ulubiony żel do kąpieli. Przygotuj sobie kąpiel w pianie. Zapal świeczki a wodą napełnij miseczką i nad nią postaw świeczki. Aromat rozejdzie się po łazience a Ty oddaj się przyjemności. Może muzyka w tle albo po prostu cisza. Co wolisz.  Wybierz i oddaj się temu

ADRENALINA. Nudzi Cie spa , basen czy taniec ? Nie lubisz książek ani krzyżówek. Lubisz czuć adrenalinkę i robić coś niezwykłego. Mam coś i dla Ciebie. Nie tak dawno odkryłam ciekawą stronkę w internecie , która spełnia nawet najbardziej wyszukane marzenia. Tu znajdziesz skoki na spadochronie, jazdę ferrari czy strzelanie z broni. Mało ? To może FlyBoard albo lot w tunelu aerodynamicznym. Możliwości jest naprawdę wiele. Sprawdź sam

http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/pomysl-na-prezent-przygoda-adrenalina

FILIŻANKA dobrej herbaty albo aromatycznej kawy. A może przysmak w postaci czekoladki lub wytrawnego kawałka ciasta . Usiądź na chwilę i daj poczuć koniuszkom zmysłów smak i zapach potraw. Oddaj się chwili smaków w rozmaitości na talerzu. A może wybierz się do nowej knajpki z orientalnym jedzeniem. Spryskaj się perfumom i poczuj jak opalizuje Twoja szyję i nadgarstki. Doznaj cielesności podczas zakupów i ponieś się podczas seansu w kinie. 

 

 

A zatem jak widzicie sami sposobów jest tyle ile możliwości a ich jest nie skończenie wiele. Teraz tylko Twoja decyzja co chcesz zrobić i co sprawi Ci oderwanie od codzienności. Nawet chwila przerwy , godzinka zrobienia czegoś tylko dla siebie da Ci energie na resztę część dnia.   Daj sobie możliwość , daj sobie czas a zobaczysz jak to dobrze wpłynie na Ciebie. Do dzieła.

 

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.