Kategorie
codzienność spełnienie świątecznie życie

Rachunek roku

Witajcie

Za pasem mamy Święta Bożego Narodzenia dla tych co je obchodzą. Przed nami końcówka Roku 2016 i za chwilę Nowy 2017. Jakie przemyślenia wedle kończącego się Roku? Zrealizowane cele , marzenia , które mieliście? A może w pogoni życia zapomnieliście czego pragnęliście. Oby ten kolejny Rok przyniósł dzięki Waszej osobie to czego oczekujecie. Aby każdy z Was potrafił decydować sam za siebie i ponosić konsekwencje podjętych decyzji.. Mam nadzieję, że znajdziecie chwilę na zastanowienie się nad mijającym rokiem i 

Dla mnie osobiście ten rok był jednym z najbardziej udanych.

* Doświadczyłam rozkwitu prawdziwej miłości.

* Odczułam piękno prawdziwej trwającej od lat przyjaźni.

* Poznałam smak wsparcia od osoby, która wydawała się być przelotna znajomością.

* Realizuje się zawodowo i pod kątem edukacyjnym.

* Jestem szczęśliwą matką chrzestną 3 letniego chłopca.

* Podróżowałam w wiele miejsc i poznałam zapach prawdziwej polskiej wsi.

* Zakochałam się w lasach, przyrodzie i matce naturze.

* Zasmakowałam się na nowo w polskiej kuchni , choć i tak wolę lekką dla żołądkowców.

* Rozwinęłam skrzydła w pisaniu i wciąż to kocham.

* Przeczytałam kilkanaście książek i przesłuchałam kilka płyt.

* Wzbogaciłam swoją szafę o kilka nowych wdzianek jak również oddałam dla biednych nie noszone.

* Zaznałam cierpienia od wydawało mi się bliskich mi osób , jednak okazali się wampirami emocjonalnymi.

* Mam za sobą rocznicę z moim partnerem i wciąż się poznajemy

* Zaznałam odrzucenie , postrzeganie stereotypowe oraz ocenianie. Myśląc, że te osoby nie zmienią swojej perspektywy, która dla mnie była niesłusznie krzywdząca okazało się, że usłyszałam „Przepraszam, myliłam się”

* Doświadczyłam wszystkich emocji od tych pozytywnie wpływających aż po tych co w smutek oplatają. W tych momentach szczególnie obecność Przyjaciół miała wielkie znaczenie. Jak ta mawia moja wieloletnia Przyjaciółka – nie sztuką jest żyć w przyjaźni gdy jest radość i wszystko się układa lecz sztuką jest być wtedy gdy słów brakuje i serce się kraje widząc cierpienie bratniej duszy.

* ….

A wy Moi Drodzy Czytelnicy co osiągnęliście, doświadczyliście , poczuliście w tym kończącym się Roku ? Dobrze jest sobie to przypomnieć i podziękować sobie , i losowi za to wszystko co się wydarzyło. Każde doświadczenie coś Wam dało. Każda sytuacja miała znaczenie. Każda osoba coś Wam dała. Wdzięczność to coś dzięki czemu jesteśmy w stanie rozróżniać rzeczy między sobą i cieszyć się z nich.

Życzę Wam Kochani by nadchodzący Rok był dla Was każdego dnia szansą na realizację siebie. By każdy dzień w roku był dla Was wyzwaniem, który z podniesionym czołem zrealizujecie. Życzę Wam by każdego dnia na Waszych twarzach choć przez chwilę był szczery i promienny uśmiech. Byście potrafili odnajdywać radość w codziennych sprawach. By nawet w sytuacjach trudnych , smutnych odnajdywać coś pozytywnego. Byście nie bali się zmian i godnie je przeżywali. Byście doceniali osoby , które macie koło siebie. Byście nigdy nie rezygnowali z drugiego człowieka na rzecz przedmiotu materialnego. Życzę Wam kolejnego Roku wraz ze mną , byście towarzyszyli mi podczas czytania i kontaktu osobistego.

Dziękuje wszystkim tym , którzy odwiedzają mojego bloga. Dziękuje za wszystkie publiczne komentarze, te wysyłane w wiadomościach prywatnych jak również te mówione osobiście. Każde Wasze słowo jest dla mnie ważne.  Mój blog jest kierowany do Was , zatem to co uważacie jest ważne. Zapraszam do częstych odwiedzin również w przyszłym roku. Nie zabraknie artykułów o rodzinie, przyjaźniach czy codziennych sprawach.

Zapraszam  do odwiedzin w Nowym 2017 Roku

A tymczasem niechaj ostatni dzień roku 2016 będzie spokojny i bogaty w uśmiech. Ci którzy wybierają się na huczne spędzenie Sylwestra życzę udanej zabawy w granicach rozsądku alkoholowego. Życzę udanych , wesołych tańców i wyśmienitego menu. Dla tych co spędzą w domu w gronie znajomych życzę pełnych humoru pogawędek i muzyki w tle. Dla tych co spędzą aktywnie na stokach czy podczas uprawiania sportów życzę bezpieczeństwa i zdrowia . Dla wszystkich pozostałych by ten czas spędzony był miły i dał to czego oczekujecie.

SZCZĘŚLIWEJ KOŃCÓWKI 2016 ROKU I UDANEGO POCZĄTKU NOWEGO 2017 ROKU

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.