Kategorie
codzienność życie

Dookoła nas

Witajcie Moi Kochani

I nadeszło lato . Przynajmniej w centralnej części Polski. Skoro świt obudziły mnie promienie słońca i z uśmiechem zaczęłam dzień mimo nieprzespanej nocy 🙂 A Wam jak minął poranek ?

Teraz godzina popołudniowa a zatem koniec pracy zbliża się dużymi krokami albo i dopiero zaczyna się dzień pracy. A może jesteście tymi co leżą na plaży albo wspinają się po szczytach.  Tak czy owak żyjecie i to jest piękne. 

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu polecam do obejrzenia film ( link poniżej)

https://www.youtube.com/watch?v=fGxaH8grxio

Film na początku może wydawać się dość nudny, lecz nie zrażajcie się. Ciąg dalszy jego naprawdę może Was zachwycić albo na chwilę zatrzymać Wasze życie i zastanowić się co jest ważne, za co jestem wdzięczny i o czym marzę. Często piszę o zatrzymywaniu się i docenianiu lecz wciąż gonimy. Szef popędza, kolejne szkolenie, narada czy spóźnione urodziny znajomych. Nie mamy czasu, żeby stanąć i popatrzeć na ludzi, na kołyszące się liście czy wsłuchać się w to co mówi dziecko. Później … później… i nadchodzi starość. Nie pozwólcie sobie , by życie przeciekło Wam przez palce. Równowaga między pracą a życiem prywatnym jest równie ważna jak stabilność finansowa. Gdy nie czujemy się dobrze po pracy i nie możemy przestać o niej myśleć, to przekłada się na nasze życie osobiste. Zamiast mieć problemy z jednej sfery życia , kumulują się one na wszystkie inne. Ułatwiajmy sobie życie a nie utrudniajmy. 

 

 

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.