Kategorie
codzienność relacje Słowa niosące Wiarę z życia wzięte zdrowie życie

Każda chwila ….każda godzina….

Nowy dzień, nowy tydzień i kolejna data w miesiącu. Poniedziałek i po połowie już marca. I weekend za nami. Szybko minął, a może się dłużył i nie mogliście doczekać się poniedziałku ?

Tak czy owak mamy nowy dzień więc pora wykorzystać ten czas. Nawet gdy wstaliście lewą nogą, szef was wkurzył a dziecko przyniosło jedynkę- uśmiechnij się. Tak Ty – Uśmiechnij się. Masz przynajmniej kilka powodów do uśmiechu . Nie wierzysz ? A zatem patrz :

  1. ŻYJESZ !! Nie wpadłeś na to, że może być to powód do radości. ? A jednak jest. Nie każdy ma to szczęście- żyjąc, oddychając, chodząc, rozmawiając, słuchając, jedząc korzystaniem z tu i teraz. Ciesz się@!@!
  2. NIE JESTEŚ SAM/A!! To wielka radość posiadania przy sobie przyjaciół, przyjaciela, rodziny czy tych osób, z którymi lubisz przebywać. Wielu jest samotnych ludzi, którzy nie mają nawet z kim ponarzekać już nie mówiąc o dzieleniu się dniem powszednim. Ciesz się @!@!
  3. CZUJESZ – to cudnie móc smakować różne smakołyki, czuć zapach unoszący się w powietrzu, dotykać, słyszeć dźwięku zza okna czy widzieć kolory świata. Niektórzy mają uszkodzony zmysł i nie mogą zaznać tych cudów. Ciesz się!@!@
  4. DACH NAD GŁOWĄ. Nie mokniesz, nie marzniesz, nie śpisz na ławce w parku- to wiele. Spójrz na osoby bezdomne. Nie tylko mają często problem z uzależnieniem ale również z p[osiadaniem suchego kąta do spania i ciepłej kołdry. Masz to, zatem masz wiele. Ciesz się tym!!@@!
  5. DROBNE PRZYJEMNOŚCI. Masz możliwość kupna sobie czegoś, a może pójścia na basen lub na inną aktywność. A może właśnie wracasz z zakupów? A może jesteś na urlopie lub w spędzasz czas w ciekawej pracy. Nie każdy to ma. Ciesz się !@!@ Wymieniłam 5 powodów, ale ich znacznie więcej. Każdy bym mogła rozwinąć w ciąg czynności i sytuacji. Lecz sens jest opisany. Chciałoby się więcej i więcej, lecz warto mieć świadomość tego co się posiada. A z tych wszystkich dobroci na świecie najważniejsze jest ŻYCIE i ZDROWIE i OBECNOŚĆ. Bo nawet, gdy ma się wiele na koncie bankowym to życie może nie cieszyć. Lecz gdy ma się kogoś z kim można przetrwać ten trudny czas, siła wzbiera i chce się żyć i walczyć.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.