Kategorie
codzienność energia słońca życie

Jesienna zmiana

Witajcie Moi Drodzy 🙂

Na początek pobudzenie muzyczne

https://www.youtube.com/watch?v=i3i8SqZTQKQ

I już mamy kalendarzową jesień. Na dworze liście zaczynają zmieniać kolory a kasztany spadają na nasze głowy. A wiecie, że powinno się nosić kasztan przy sobie ? Działa przeciwzapalnie i przeciw reumatycznie a według wierzeń Cyganów odpędza złe duchy. Kasztany, żołędzie, jarzębiny, liście i mamy piękne manualne stworki, figurki, kompozycje, bukiety. Jesień tez ma swój urok i piękno.

Johann Wolfgang von Goethe o jesienie pisze tak

” Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam jesień 

Za grzane wino, gorącą czekoladę, pachnący cynamonem dom

Za ciepłe koce i zaparowane okna

Za świeczki rozpalane nocą

Ale jesień to tez smutek i rozpacz”

Zgadzacie się z tymi słowami ? Niemen śpiewa właśnie tak

https://www.youtube.com/watch?v=xMnvrv5QPVY

Jesień kojarzona głównie z aury, która nie sprzyja. Lecz żyjąc w taki sposób, musielibyśmy zrezygnować z pracy zawodowej i innych aktywności, bo pogoda nie sprzyja, bo się nie chce. To kolejna wymówka na liście, nie zrobię, bo..

Bo kiedy zupełnie już tracimy nadzieję, na słońce, na coś dobrego w naszym życiu. Poddajemy się, osłabieni walką, czekaniem i brakiem rezultatu. Nagle dostajemy to czego pragnęliśmy. Gdy już straciliśmy siłę, pojawia się promyk, który rozświetla drogę. To dziwne jest i czasem jak magia niczym czar działa. Lecz w życiu tak często się dzieje. Gdy za oknem szaro, buro i ponuro łatwo wpaść w depresyjny nastrój. Łatwo się poddać. Zaszyć się w koc albo przesypiać wieczory i noce. Łatwiej jest zasnąć i nie myśleć niż wstać i działać. Lecz po to jesteśmy ludźmi homo sapiens, by używać swojego rozumu a nie tylko instynktu. Dlatego jesteśmy tacy fascynujący, nieprzewidywalni i cudowni. Tak cudowni. Każdy człowiek. I nawet ten, który błądzi i lęka się. Każdy ma swoje słabości i lęki. I każdy powinien mieć na tyle siły, by uwierzyć w siebie i zacząć żyć. Życie nie polega na wykonywaniu czynności jak robot, lecz odczuwaniu z nich przyjemności. Życie jest podążaniem i realizacją własnych marzeń. To przekraczanie granic i wyznaczanie sobie nowych celów. To dawanie sobie szansy na bycie szczęśliwym, nawet gdy innym to nie pasuje. Życie to nie zadowalanie szefa, męża, żony, rodziców czy koleżanki lecz branie steru w swoje ręce i działanie. Nikt za Ciebie nie przeżyje go, a tylko Ty możesz patrzeć w swoje oblicze. Co czuje człowiek, który całe życie zadowalał innych ? Najpierw rodziców, by wybierał szkołę, zgodną z oczekiwaniami. Studia zgodnie z statystykami i modą. Pracę, by była jak najlepsza i coraz to wyższe stanowiska. Nawet partnerkę wybierał na wzgląd opinii innych. I kiedy zadowolił już wszystkich stwierdził, że jest bardzo zmęczony. I mimo, że było go stać na najlepsze i najdroższe wczasy w ciepłych luksusach to nie miał jednej choć osoby, która chciałaby je spędzić za darmo. Realizując plany innych zatracił siebie i nie zyskał nic dla siebie. Zapomniał o własnych pasjach, które były uznane za nieużyteczne i głupie. Nie poszedł za głosem serca, bo czyż była miłość do prostej handlarki na targu w obliczu bizneswoman? Nie spłodził dzieci, o prokreacja była by stratą czasu i energii gdy trzeba było walczyć o władzę i pozycję. I teraz siedząc w luksusowym apartamencie jest sam, smutny i bezradny. Zatracił swoje życie i bogactwo na co mu się zdało?

Nie kończcie tak jak ten mężczyzna. Życie jest jedno. Może teraz czujecie się samotni. Może Wasi rodzice odeszli, partnerka zostawiła a dzieci już wyprowadziły z domu. Lecz wciąż jesteście Wy i żyjecie. A zatem ,gdy położycie się do łóżka, pomyślcie o tym wszystkim co posiadacie, a nie o tym czego Wam brakuje. Pomyślcie o swoich bliskich czy przyjaciołach, co są zawsze i wystarczy jeden telefon. Pomyślcie o stabilności finansowej pozwalającej Wam zapłacić rachunki i nie być głodnym. Pomyślcie ile osiągnęliście w życiu mimo różnych trudności. Pomyślcie o miłości, którą nosicie w sercu. Wszystko co w życiu się dzieje ma określony sens i znaczenie. Ludzi, których spotykamy na drodze. Sytuacje jakich doświadczamy. Nawet smutek czy rozpacz ma znaczenie. On coś wskazuje, na coś zwraca uwagę. Emocje i uczucia są częścią naszego życia. Nie odpychajmy ich tylko dlatego, że są trudne. To, że coś jest trudne, nie oznacza, że nie jest warte przeżycia. Podejmijcie ryzyko i odważcie się. Strach ma tylko wielkie oczy, ale nic ponad to. Nie może zwyciężyć Was, bo to Wy kierujecie swoim działaniem. Strach jest w głowie, może być motywatorem albo zalęknionym stworkiem, który usiądzie i poczeka aż życie minie. 

Życie może być pięknym darem i codzienną przygodą albo pasmem niepowodzeń i bólem każdego dnia. To jakie ono będzie zależy od Ciebie. To Ty nadajesz mu barwę otwierając rano oczy. To co widzisz, czego doświadczasz nadaje kolor. Gdy budzisz się i już w myślach Twoich myśl” Znowu trzeba wstać, znowu trzeb iść do pracy, znowu olejny trudny dzień i na pewno nic dobrego mnie nie spotka….” to faktycznie Twój dzień właśnie tak będzie wyglądał.A gdy widzisz słońce i mówisz sobie „Właśnie zaczyna się mój piękny dzień, poznam coś nowego, porozmawiam z kimś, spotka mnie coś pozytywnego” to przyciąga się te sytuacje. Myśli są jak rzep, jak telepatia jak niewidzialna więź. To jaka jesteś takich przyciągasz ludzi. To czego wymagasz od siebie i osiągasz to i w życiu pojawiają się osoby, które pracują nad lepszą wersją siebie. Bo nie chodzi o to, by się porównywać i rywalizować miedzy sobą, lecz by stawać się lepszym dla siebie nie dla kogoś. Bo wtedy znów smutek wkrada się, gdy tracimy osobę, dla której się zmienialiśmy. Tracąc kogoś zyskujemy coś o sobie. Wykorzystajmy to na działanie a nie na załamywanie się. A kiedy będzie w Was tyle złości, smutku czy bólu- wykrzyczcie, wypłaczcie – niech w tym momencie będzie ktoś wam bliski, komu ufacie. Bo lepiej cierpieć we dwoje niż dławić się wewnętrznie.

Czasem potrzeba bodźca , by znów uwierzyć. By znów poczuć siłę, która jest w środku nas. Przyjaciele są po to, by nie pozwolić nam upaść , albo poleżeć z nami. Lecz to my sami musimy chcieć iść dalej. Bo nawet jak będą podawać wodę to póki po nią nie sięgniemy nie ukoimy pragnienia.

Wierzę w każdego z Was osobna. Wierzę w siebie. Wierzę w życie, które jest cudem. Dacie radę. Do przodu

Poczujcie energię słońca i korzystajcie z siły płynącej z Waszego wnętrza.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.