Kategorie
codzienność człowiek wartości życie

Dzień wiec idź

Witajcie w poniedziałkowe wczesne popołudnie 🙂

Jak Wam Drodzy Czytelnicy mija dzień ? Część z Was ma wolne i sobie urlopuje, część kończy pracę a część dopiero zacznie na popołudniową zmianę.  Jedni robiąc to co czynią teraz chcą to robić a jeszcze inni marzą o tym kiedy zabije godzina 0 i wyjdą z pracy. Zaczną wolny czas. Czas z dziećmi, narzeczonym/. narzeczona, rodziną albo i samemu. Pójdą do kina, na zakupy, na rower, na spacer albo usiądą w fotelu z gazetą w ręku. Znajdą się i tacy , którzy się położą z pilotem w ręku będą ćwiczyć ruchy palców po kanałach. Każdy coś innego będzie robił i spędzał ten czas. Dzień jak dzień można by rzec. Lecz w tym dniu jest MAGIA. Magia dnia , nie określonej daty czy dnia tygodnia. Dzień jest wyjątkowy, magiczny jedyny w swoim rodzaju. Dzień jak dziś drugi raz się nie zdarzy. 

Co więc z tym dniem począć ?

Może wpierw uśmiechnij się 🙂

Po drugie napisz miłego sms-a do kogoś , kogo lubisz , kochasz czy do tej osoby, za którą tęsknisz

Po trzecie spraw sobie mała przyjemność. To może być zaparzenie ulubionej herbaty, posłuchanie ulubionej piosenki, kilka ćwiczeń wysiłkowych czy cokolwiek innego co lubicie.

Po czwarte wyjdźcie na dwór i spójrzcie dookoła . Zobaczcie radość biegających dzieci, spokojne niebo, słońce opalizujące Twoją twarz, przelatujące ptaki, koty wygrzewające się na parapecie.

Po piąte spójrz w swój kalendarz i znajdź wolne popołudnie , gdzie nie masz żadnych spotkań, narad, szkoleń

Po szóste spójrz na zdjęcie bliskiej osoby. Co czujesz?

Po siódme , cokolwiek masz teraz w głowie, uwolnij, niech myśli odejdą i zostań tylko Ty – wolny

A teraz odliczaj wraz ze mną

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

” Jestem tutaj, żyję , mam bliskich, których kocham ze wzajemnością. Mam dom, w którym mam zawsze schronienie. W moim brzuszku jest pokarm i nie jestem głodny/a. Moje życie jest fascynujące. Jestem szczęśliwa/y. Dziś jest ten odpowiedni czas i moment bym żyła i cieszyła się tym.”

A teraz Kochani. Idźcie do przodu i korzystajcie z dobrodziejstw Matki Natury . Zadzwońmy do ukochanego, powiedzmy mu jak bardzo tęsknimy. Zadzwońmy do przyjaciółki i powiedzmy jaka jest dla nas ważna. Zróbmy przyjemność sobie i innym zarazem.

ŻYJMY , BO ŻYCIE JEST PIĘKNE.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.