Kategorie
codzienność Świeta życie

Dzień Mamy, mamusi , mateczki i …

Dzień dobry w piąteczek 🙂 

Piątek piąteczek piątuniu piąteczuś zdrobnień wiele cel jeden – ostatni dzień pracy i wolny weekend. Istotne, że nie każdy ma wolny weekend bo pracuje, uczy się lub szkoli. Lecz sam fakt, że zbliża się weekend napędza energią. Dziś prócz tego, że jest piątek jest ważny dzień w kalendarzu. Data symboliczna, lecz grzech nie pamiętać. 

Zatem po pracy po kwiatka , czekoladki czy inny drobiazg, który naszą rodzicielkę ucieszy. Nie najważniejsza jest wartość materialna prezentu lecz fakt pamiętania i ofiarowania. Nie wiem jaka jest u Was pogoda , lecz może jest równie ciepło. Może zaproście mamę na lody czy do kawiarni. Pobądźcie ze sobą, porozmawiajcie, nacieszcie się swoją obecnością. Człowiek pochłonięty swoim życiem na co dzień zapomina o tym, że czas jest największym dobrem jakie może istnieć. Nie doceniamy faktu obecności mamy czy to innej bliskiej nam osoby. Nie dopuszczamy myśli, że może jej zabraknąć. A tak się dzieje. Młodzi ludzie umierają z dnia na dzień zostawiając osierocone dzieci. Wyjeżdżają za ocean by robić karierę czy o 360 stopni zmienić swoje dotychczasowe pożycie. Doceniajmy. Będę o tym pisać bo jest to ważne. Posiadanie przyjaciół wieloletnich, rodziców z którymi mamy dobry kontakt, dziadków. Czas jest niepewny i piękny zarazem. Niechaj będzie aktywnie spędzany a nie na zasadzie odwiedzin raz do roku czy telefonie raz na jakiś czas. Matka dała nam życie. Wychowała, nauczyła, kochała tak jak potrafiła. Nawet gdy popełniała błędy, starała się jak najmniej by być jak najlepszą mamą. 

„Przychodzą w życiu dni powodzi
Gdy wszystko zdradza nas i zawodzi
Gdy pociąg szczęścia w dal odchodzi
Gdy wraca zło do wiary twierdz
Gdy grunt usuwa się jak kładka
Jest wtedy ktoś, kto trwa do ostatka
Ktoś, kto nie umie zdradzić – Matka
I serce jej, najczystsze z serc”

(A. Antoniewicz)

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.