Kategorie
choroba czy wyzwanie codzienność odpowiedzialne życie trudne sprawy z życia wzięte życie

Życie w czasach epidemii

nie tylko do tańca.

Witajcie

Zbierałam się kilka dni by napisać parę słów. Sytuacja na świecie w obliczu epidemii jest trudna. Nikt się na nią nie przygotował, bo tego nie da się przewidzieć. Jeszcze 2 miesiące temu, gdy Chiny w maseczkach znikali na ulicy, my przyglądaliśmy się z współczuciem , dalej idąc w swoje sprawy. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że wirus z Wuhan dotknie prawie cały świat. Zbliżając się do wiosny nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak bardzo będziemy walczyć o każdy dzień. Trywialność codzienności stała się marzeniem i jak bańka mydlana tak ulotna. Wyjście do kina, pójście na spacer, spotkania z przyjaciółmi, kawa w kawiarni czy planowanie wyjazdu na weekend. Teraz dla wielu poddanych kwarantannie czy przebywających w szpitalach jest jak patrzenie na lizaka przez szybkę. Przykre, trudne i budzące strach. Strach o jutro wiedząc, że w powietrzu gdzieś jest wirus,który może zabić. Ludzie będący w grupie ryzyka, z osłabioną odpornością, starsi, schorowani a tych nie brakuje ani w Polsce ani w innych krajach UE. Przygnębiające są liczby podawane w mediach. Przerażające są relacje video z szpitali. Lecz najbardziej przerażający jest fakt, braku lekarstwa. Niepewność jutra wydaje się daleką przyszłością. Zatem w obliczu epidemii co nam zostało ? Jedyne co nam zostało to CIESZYĆ SIĘ Z CHWILI TU I TERAZ. Życie daje nam lekcje nauczenia się doceniać chwile z bliskimi. Powrót do spędzania czasu z ludźmi w domu a nie z przedmiotami w galerii. Przypomnijmy sobie zabawy z dzieciństwa, gdzie nie było internetu i dzieci się nie nudziły. Pokażmy im ten świat, o którym obecny świat zapomniał na chwilę. Doceńmy ten czas tu i teraz . Doceńmy obecność osoby,, która jest przy nas.

Polecam do poczytania artykuł kobiety, matki. Przejmujący i myślę, że wiele z tych słów ma sens. Warte zastanawienia https://www.matka-nie-idealna.pl/koronawirus-a-co-jesli-to-wszystko-ma-sens/

Proszę Was nie zapomnijcie , że tylko DZISIAJ ma znaczenie. Tylko DZISIAJ możesz tworzyć rzeczywistość. Żyj tak jak by wszystko zależało od Ciebie . Zatem myj dłonie w gorącej wodzie z mydłem – zachowaj higienizację. Odkażaj przedmiotu codziennego użytku- telefony, klucze, klamki, torby. Rzeczy pierzmy w temperaturze min 60 stopni. Nie zapominajmy o wietrzeniu mieszkania. A gdy już musimy wyjść na dwór ograniczajmy kontakt z skupiskiem ludzi i zachowujmy odległość.

Powodzenia Kochani i pozostańmy dobrej nadziei. Jestem z Wami i wspieram każdego pozytywną myślą i nadzieją

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.