Kategorie
świątecznie Świeta życzenia

Czas przedświąteczny

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chciałabym z tej pozycji, złożyć Wam Czytelnicy-życzenia. Nie każdy tu czytający może być Katolikiem, dlatego moje słowa kieruje do wszystkich bez względu na wyznanie. Niech czas , który spędzać będziecie z bliskimi Wam osobami, w ten specyficzny pandemiczny czas będzie dla Was przede wszystkim zdrowy oraz spokojny. Niech czas spędzony w gronie najbliższych nie spowoduje zadry w rodzinie czy powodów do obrażania się. W ten trudny czas, gdy na świecie i u nas w Polsce nadal sieje panikę koronawirus – niech ten czas zabliźnia rany i spory. Nie czas na kłótnie czy walkę emocjonalną. Skupmy się na tym co najważniejsze- nas samych. Niech ten czas przygotowań świątecznych przyniesie Wam wspólną radość i cieszenie się z tych chwil. Wspólne wybieranie choinki czy dekoracja może być fajnym czasem. Wspólne pieczenie czy pomoc w dekoracji stołu to również wyjątkowe chwile. Pamiętajcie, że święta to czas duchowego spokoju i oczekiwania. Znajdźmy czas na podziękowanie za to co mamy.

Znajdźmy czas na złożenie życzeń tym, którzy są daleko. A może uwiecznijcie te chwilę zdjęciami, które pozostaną z Wami na zawsze. Te chwile , ta sekunda przy robieniu zdjęcia często sprawia ogromną frajdę przy przeglądaniu za jakiś czas. Wykorzystajcie ten czas przygotowań najlepiej jak się da. I Kochani pamiętajcie też o sobie. Wy też macie prawo odpocząć, powiedzieć nie czy wyrazić niezadowolenie. Wszystkich się nie zadowoli, nie ucieszy i zawsze znajdzie się ktoś, komu nasze decyzje nie przypasują. Mimo to, dbajmy o siebie i własną psychikę. Nie możemy odpowiadać za działania innych wobec nas, lecz mamy wpływ jak te zachowania wpłyną na nas samych. Czasem usłyszane słowa są dla nas krzywdzące i bolesne. Czasem wywołują płacz i smutek. Lecz pomyślmy sobie i uświadomny, czy była w tym nasza odpowiedzialność. Jeśli nie – spróbujmy nie brać tych słów do siebie. Nie pozwólmy by inne, nieprzychylne nam osoby spowodowały spadek naszego poczucia wartości. Starajmy się każdego dnia odczuwać szczęście właśnie z samego faktu, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, że mamy to co posiadamy,że są przy nas te osoby, które trwają. Obecność ludzi jest najpiękniejszym prezentem, tylko wtedy gdy obecność jest niewymuszona, bezinteresowna i emocjonalnie stabilna. Życzę dlatego Wam Czytelnicy oczu i serca otwartych na ludzkie dobro i rozumu, który powie nie na krzywdy, które chcą Was skrzywdzić. Chrońmy siebie i swoje otoczenie.  

Trzymajcie się zdrowo Kochani i widzimy się po świętach 🙂

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.