Kategorie
optymistycznie świątecznie Świeta wartości życie

Wyjątkowe 4 tygodnie

Przedwczoraj zaczął się ważny czas dla Chrześcijan. Adwent czas , który każdego dnia zbliża nas do Świąt Bożego Narodzenia. Czas radości, wzniosłości, wewnętrznych zmian duchowych i psychicznych oraz przygotowań różnej maści na te Wielkie Dni. Adwent trwa dokładnie 4 tygodnie i właśnie 29 listopada zaczął się w tym roku. Mimo, że i w Polsce i w Europie i na świecie panuje wirus, to nie przeszkadza to w oczekiwaniu na święta. Adwent z łacińskiego oznacza dokładnie – przyjście. I owe przyjście przyjdzie zawsze bez względu na pogodę, zawieruchę, zimy stulecia czy skwar tropików. Zależne od wiary, każdy ten czas inaczej obchodzi. Aby nie być stronnicza wobec katolików czy innego wyznania nie będę pisać o tych tradycjach. Skupię się co może ten czas przynieść nam ludziom bez względu na wyznawane wartości. To oczekiwanie na coś wyjątkowego. To napięcie i ekscytacja. Taka dziecięca radość wyczekiwania. To czasem rezygnacja z czegoś innego aby dostać coś wartościowszego, lepszego, bardziej dla nas wyjątkowego. To wyrzeczenie na początku może być dla nas niekomfortowe, bo jednak coś tracimy. Lecz z czasem doświadczamy stanu wdzięczności, że właśnie tak się stało. Gdy stawiamy sobie małe cele, łatwo osiągalne nie czujemy takiej dumy rozpierającej nas od środka. Lecz gdy nasz cel wymaga czasu, są po drodze trudności i wyzwania do pokonania to w momencie spełnienia czujemy się tak jakbyśmy góry przenosili. Właśnie to jest ta wdzięczność oczekiwania i radość z osiągnięcia, dostania tego o czym się marzyło, pragnęło.

I kochani kolejne wpisy poświęcę właśnie temu czasowi. Jak się przygotować. Jak zyskać siebie więcej. Jak polubić siebie.

Zapraszam serdecznie . A tymczasem wsłuchajmy się w słowa nutki świątecznej. I do zobaczenia wkrótce.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.