Kategorie
energia słońca Nadzieja przemyślenia ukojenie uwrażliwienie

drobiazgi dnia w radości chwili

Bo małe rzeczy dają najwięcej radości. Bo czyż nie jest tak, że czasem zwykły spacer gdy jest piękna pogoda wywołuje radość i uśmiech? Czy spotkanie  dawno niewidzianą osobą którą się lubi pozwala na przyjemny powrót do przegadania wspomnień i tego co jest dziś? Czy zjedzenie porcji lodów ze śmietaną, chwila radości połączona z przyjemnością smaku. Jest wiele wiele sytuacji, zdarzeń i chwil , które u każdego wywołują inne odczucia. Jednak myślę , że właśnie te drobne przyjemności pozwalają nam dostrzegać to że żyjąc tu i teraz żyjemy tak naprawdę. Wielu nas gdzieś goni, za pieniędzmi, karierą  czy poznaniem jeszcze lepszego partnera na życie. Czasem czujemy się zagubieni, gdy naszą głowę „spada zbyt wiele” .Obowiązki domowe, obowiązki w pracy i jeszcze jakieś niesnaski w  rodzinie. Czasem i nasze nienajlepsze samopoczucie, forma psychiczna i mamy wiele powodów do tego by nie odczuwać przyjemności i radością z dnia. Marzmy tylko o tym by się położyć zasnąć i o niczym nie myśleć. By nikt niczego od nas nie chciał … Zasnąć…

Jednak gdy ochłoniemy z myśli, że wszystko co wokół nas jest na „nie” chcemy dostrzec coś pozytywnego, dobrego, miłego, przyjemnego. Odkryć głębię małych przyjemności w codziennych sprawach.

Każda czynność, spotkanie czy rzecz może być

tą, która da Ci przyjemność. 

male przyjemnosci

 

 

 

 

 

 

 

 

Piękno tkwi w każdym przedmiocie i nie musi być z 24 karatowego złota. Nie musi być najdroższym i najnowszym kabrioletem ani miss świata. Piękno to pojęcie względne i dla każdego czym innym ono jest. I w tym tkwi największe piękno. Dostrzegać w pospolitości , codzienności piękna i nadawać mu nowy żywot. Bo czyż nie ma nic piękniejszego niż widzieć lśnienie? 

piekno w kazdym

 

A więc teraz muzycznie i inspirująco. Cytaty tu prezentowane są zgodne z tym co myślę i myślę że wielu się z nimi zgodzi. Czasem potrzeba czasu by sobie uzmysłowić pewne rzeczy, Czasem potrzeba lat by odczuwać potrzeby z doznawanych przyjemności. Dać sobie na to pozwolenie , bo nie ma w tym nic złego. Równowaga pomiędzy tym co co trzeba, tym co można i tym co jest dane.

Przyjemność to szczęście .

Szczęście to życie.

Życie to dar. Dar jest jedyny 

 

Pamiętaj ,że nawet gdy jesteś zła, wkurzona

zdenerwowana to minie.

Pamiętaj, że nawet gdy pada deszcz i wieje

wiatr to przejdzie i wyjdzie słońce na niebie.

Pamiętaj nawet gdy masz bezsenną noc , i

następnego dnia będziesz czuł się nie wyspany

to i tak będzie to dzień , gdzie możesz żyć być i

czuć

Pamiętaj to jak postrzegasz rzeczywistość jest

tylko w Twojej głowie i Ty piszesz tego

scenariusz

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.