Kategorie
codzienność świątecznie życie

Wielkanocny czas

Kochani Czytelnicy.

Dziś dla Chrześcijan to ważny dzień. Wielki Piątek to dzień upamiętniający śmierć Jezusa na krzyżu. Wielkanoc to święto celebrujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie. To symbol naszej wiary w Najwyższego. Ważne, by w tym wirze porządków, przygotować kuchennych i spotkań z bliskimi pamiętać o Nim- jako o najważniejszym. Życzę Wam, aby te dni napełniły Wa przede wszystkim spokojem i nadzieją. U wielu z Was, w Waszych domach gościcie osoby z Ukrainy, uciekające przed śmiercią w ich kraju. Niech ten wspólny czas zjednuje Wasze serca mimo inności. Każdy człowiek w oczach Jezusa jest wartościowy. Życzę Wam na te zbliżające się dni, chwili nostalgii, zastanowienia i znalezienia czasu na modlitwę i wdzięczność. Wdzięczność za życie , za dach nad głową i możliwość świętowania. Jak Jezus wybaczył swoim oprawcom, co go ukrzyżowali, uczmy się przebaczenia od Niego. Nie jest łatwo wybaczyć sercem, temu kto zawinił. Lecz czymże jesteśmy, byśmy wiedzieli lepiej co jest dobre a co złe? Jezus jest miłością i dla niej zostaliśmy poczęci. Wykorzystajmy ten dar i napełniajmy swe serca radością, wdzięcznością i miłością do bliźnich. On nas nauczył kochać i dla miłości twórzmy lepszy świat. Bo zmiana zaczyna się od nas samych. Bądźmy zmianą i kreujmy życie dookoła nas takim, jakim chcemy by było. Nie wytykajmy sobie błędów lecz miłujmy się i wybaczajmy.

Życzę Wam Czytelnicy czasu w zdrowiu, przyjemnych chwil przy wspólnym stole oraz słodyczy z spotkań z tymi, z którymi usiądziemy do wiosennego stołu. Życzę Wam również, by czas Wielkanocy umocnił Wasze serca ponad ból i smutek. Życzę Wam każdemu z osobna błogosławieństwa na kolejne dni. Życzę, aby nikt z Was nie spędzał tych dni samotnie. Bo nie ma nic gorszego dla człowieka niż pusta przestrzeń przy stole. Radość dzielona wraca z podwójną siłą .

Wesołego Alleluja

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.