Kategorie
codzienność energia słońca Świeta

Uśmiechnij się :)

Witajcie w piątek 🙂

Dziś jest

I z tej okazji jest dziś

Dlatego też

Czy deszcz czy słońce czy wiatr czy śnieg Ty

Bo nie ma nic piękniejszego niż

Każdy dzień jest dniem , gdy warto się uśmiechać.  Uśmiech naturalnym lekarstwem na smutek i nie pogodę. Uśmiech powoduje przesył danych do mózgu a to pozwala wytworzyć endorfiny odpowiedzialne za nasze samopoczucie. Każda nawet najmniejsza rzecz, drobiazg jest wart tego by go zauważyć i uśmiechnąć się. Życie jest zbyt krótkie by smucić się i zadręczać.

Uśmiechnięci ludzie lepiej się czuja i komunikują z drugim człowiekiem. Przełamujemy się w emocjach widząc uśmiechniętą twarz niżeli zaciśnięte brwi i grymas na twarzy. Henryk Saka pisał , że ” Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”. Nie żałujmy go sobie ani innym. UŚMIECHNIJCIE SIĘ TERAZ I JUŻ I KARMIJCIE INNYCH SWYM PIĘKNYM UŚMIECHEM 🙂

Autor: Kocimiętka

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo pośrednik pracy i doradca zawodowy. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych psów i kotów. Z zamiłowania miłośnik zwierząt oraz odpoczynku na łonie natury.
W wolnym czasie zajmująca się gotowaniem, robótkami hand made i spacerami z przygarniętym z adopcji psem.