Kategorie
codzienność człowiek energia słońca

Tu i teraz

Każdy dzień może być wyjątkowy, piękny, cudowny, zakręcony, fantastyczny, świetny, uroczy, radosny, szczęśliwy. A by takim się stał zrób wszystko co jesteś w stanie by takim był. Każdy dzień czy to deszczowy, w śniegu, błocie czy chłodzie może stać się ciepły, przyjemny i radosny. Czy jesteś teraz sam, czy z dala od bliskich, w pracy lub tam gdzie być już nie chcesz- pomyśl- ten czas TU I TERAZ dzieje się teraz. Za chwilę już go nie będzie. Czy naprawdę chcesz go marnować na żałowanie, że nie jesteś gdzie indziej?  Czy wolisz zastanawiać się jak by to było być tam gdzie Cię nie ma, czy lepiej by wykorzystać owe tu i teraz?

Uśmiechaj się do siebie i do ludzi. To nic nie kosztuje a jak wiele daje. Uśmiechnięci ludzi są szczęśliwsi, zdrowsi i mają wyższy poziom odporności. Uśmiechnięci ludzie zapraszają do kontaktu, rozmowy i przyjemnie spojrzeć na rozpromienioną twarz 🙂

Pij wodę , nawadniaj swoje ciało. Nawadnianie jesienią, zimą czy wiosną jest tak samo ważne jak latem. Codziennie poprzez ruch, wysiłek, stres z naszego organizmu”ucieka”woda. Aby nasza skóra była jędrna a organizm mógł wykonywać całą pracę potrzebuje energii- wody. Napij się. Czy to herbata , zioła, soki naturalne czy zwykła woda. Pij.

Jedz zdrowo.

Ograniczaj spożywacie nadmiaru węglowodanów, cukrów prostych.

Zrób sobie dziś miłą przyjemność- poczytaj książkę, zjedz ciacho, pójdź do kina, gorąca kąpiel z olejkami, spotkaj się z przyjacielem, idź na plac zabaw . Cokolwiek co sprawia Ci przyjemność, na co nie masz zazwyczaj czasu

Posłuchaj muzyki. Muzyka łagodzi obyczaje

Napisz do dawno nie widzianej znajomej . Zadzwoń do rodziców, dziadków.

Poleż na łóżku , pomyśl o czym myślisz. Daj sobie czas na chwilę świadomej samotności.

A może zakupy ? Kiedy ostatnio coś sobie kupiłaś? Kiedy podarowałaś sobie perfum, bluzkę czy jakiś drobiazg ? Prezenty dawane sobie też mogą być przyjemnością. Nie zapominaj o sobie.

Życie nie czeka na to aż będziesz gotowy. Życie jest tu i teraz i żyj z całych sił!!

 

Autor: Judyta Sakałus

Autorka jest absolwentka pedagogiki i psychologii. Na co dzień pracująca z osobami niepełnosprawnymi. Związana z działalnością charytatywną. Biorąca udział w akcjach profilaktycznych. Z pasji kocha taniec towarzyski i latynoski, jazdę na rowerze oraz podróżowanie. Stara się widzieć dobro w drugim człowieku.