Kategorie
codzienność człowiek motywacja przemyślenia wartości życie

Tęsknota jest ludzka

Tak tęsknię za Tobą

Tak bardzo brakuje mi Twojego oddechu

Głosu, który mnie koił

Brakuje mi obecności Twojej

Zamykam oczy i wyobrażam sobie, że jesteś

Słyszę Twój głos jak melodia na wietrze

Pragnę poczuć Cię na mej skórze

Aby mnie oplotły Twe ramiona

Abym poczuła się pewnie i bezpiecznie

że nic mi nie zagraża, że jestem bezpieczna

Tak mi brakuje tej pewności

W obłokach nieba nieba unieść naszą miłość

Jak by nikogo nie było wokół

Jak byśmy byli sami pośrodku pól i łąk

Nie ma Ciebie , nie ma mnie – jesteśmy MY

Tej tęsknoty nie zabije czas. Nie uciszy żadna muzyka. Nie zagłuszy żaden hałas. Zawsze powstanie jak feniks z popiołów. Jest moją słabością i moją siłą zarazem. W najgorszych chwilach, gdy czuje jak kruszę się jak kreda – wystarczy wspomnienie, aby w mym sercu zagościł spokój. Ten smak moreli… ten zapach świeżości… i Twoje włosy, w których dłonie tańczyły. Nic nie zabierze tych kadr, tego napisanego filmu, odtwarzanego w mej głowie, który serce pamięta, jak by to było wczoraj.

Wiersz który napisałam kilka lat temu. Czemu publikuję go dziś ? Aby dać świadomość, że tęsknota jest ludzka i czymś zupełnie normalnym. Jest naszą przestrzenią w naszym dysku wspomnień. Pozwolić sobie na tęsknotę to jak pozwolić sobie na napicie się wody. Jest potrzebne do życia. Nie bójcie się być sobą . Daj sobie przyzwolenie na wszystkie emocje jakie w Tobie drzemią. Ból, smutek, rozpacz, bezradność, radość, ekscytacja, euforia, tęsknota to czas aby zatrzymać się. Zadać sobie pytanie : czemu to czuje, czego mi brakuje, co mam. Takie spojrzenie do naszego wnętrza zawsze daje odpowiedź. TYLKO my nie zawsze dajemy sobie prawo akceptacji tej odpowiedzi.

Uśmiechnij się do siebie 🙂

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.