Kategorie
codzienność Nadzieja Słowa niosące Wiarę trudne sprawy ukojenie wartości z życia wzięte

Kwiaty Boga

Witajcie

Dzisiejszy wpis dedykuje recenzji pewnej książki. Jest to wyjątkowa książka na półce wśród tysiąca innych.

Miesiąc temu ukazała się na polskim rynku wyjątkowa książka. Wyjątkowość polega na wielu cechach. Główna to fakt, że cały dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na Dom Samotnej Matki w Łodzi. Dlaczego tam, i dlaczego w ten sposób? Autorka książki od lat działa na rzecz osób pokrzywdzonych przez los. Właśnie w tym domu, wiele kobiet codziennie, od lat znajduje schronienie, opiekę i nad nad głową. Tam zaczynają pomału krok po kroku składać swoje życie. Kobiety doświadczone przemocą psychiczną i fizyczną. Często bez wsparcia rodziny i przyjaciół. Zdane na siebie. Zagubione, przestraszone, czującą pustkę i bezsilność. Często błąkające się, głodne i wyziębione. Kobiety, które przeszły piekło dzięki swoim ojcom, mężom, partnerom. Kobiety, które nie miały siły na marzenia,a jedynie na poczucie bezpieczeństwa. Tak nie wiele, tak trywialne, a właśnie dla bohaterek książki było czymś nieosiągalnym, nierealnym, pozostającym w sferze fantazji. Bohaterki książki to kobiety, które mimo ciężaru doświadczeń wytrwały. Czy to był przypadek? Przeznaczenie? Los? Cokolwiek to było, dało im siłę, by żyć dalej. Dla wielu właśnie w Domu Samotnej Matki odnalazły ukojenie, poznały dobroć i poczuły się zaopiekowane. Dziś te kobiety czują się innymi kobietami. Wiedzą, że mogą wiele i dążą do realizacji swoich ukrytych marzeń. Część z nich pomaga innym, część wychowuje dzieci próbując stworzyć im świat bezpieczny i przede wszystkim otoczony miłością. Wydawnictwo Dreams od lat porywa prostotą przekazu, skierowaną dla każdego – bez względu na wiek, wykształcenie czy inne zależności społeczne i psychiczne. Książka Kwiaty Boga należy do trudnej i zarazem pięknej publikacji, po którą warto sięgnąć. Nie znajdziemy tu śmiesznych anegdod czy lekkości pióra, lecz poznamy siłę. Jak feniks z popiołów odrodzone na nowo, budujące swój świat. Świadome siebie kobiety. To bohaterki nie tylko książki lecz przede wszystkim własnego życia. Kwiaty Boga książka do przemyśleń i uwierzenia, że nawet z bardzo trudnych, drastycznych sytuacji można wyjść i być szczęśliwą. Polecam Czytelnikom sięgnięcie po nią jak również na Oficjalną Premierę książki. Już w sobotę 26 maja idealnie w Dzień Matki w Łodzi.

Zapraszam do czytania i nie tracenia wiary i nadziei w los. Wszystko to co się dzieje ma znaczenie i ukryty sens. Cierpienie nie jest przyjemne, lecz nawet w nim można znaleźć coś, co w przyszłości okaże się siłą. Nigdy nie wolno tracić wiary w to, że jutro będzie innym dniem. Że to co się dzieje dziś, nie oznacza, że będzie trwało wiecznie. Historia kilku kobiet opisana w książce daje niewiarygodne emocje i kształtuje psychikę czytającego. Drastyczne doświadczenia choć były traumą dla nich, to jednak nie utraciły ostatnich resztek siebie ,by wyzwolić się spod tyranii.  Mam nadzieję, że każda osoba, która właśnie to czyta, uwierzy, że ma szansę na zmianę swojego życia. I choć teraz może jest bardzo ciężko i czuć tylko bezradność i lęk to gdzieś w pobliżu tli się świeca. A póki tli się wiara wszystko może się zdarzyć.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Optymizmu w sercu i otwierania ich na innych. Bo właśnie osoba mijana na ulicy, okazać się może tą, która stanie się Twoim przyjacielem.

Autor: Judyta Sakałus

Autorka jest absolwentka pedagogiki i psychologii. Na co dzień pracująca z osobami niepełnosprawnymi. Związana z działalnością charytatywną. Biorąca udział w akcjach profilaktycznych. Z pasji kocha taniec towarzyski i latynoski, jazdę na rowerze oraz podróżowanie. Stara się widzieć dobro w drugim człowieku.