Kategorie
codzienność Nadzieja odpowiedzialne życie przemyślenia życie

24 godziny

Czas nieuchronnie mija . Każda godzina za chwilę stanie się przeszłością. Każdy oczekiwany wyjazd okaże się wspomnieniem. Osoby lubiące spać marzą o wygodnej kanapie i długim, błogim śnie. Aktywni marzą o przedłużonej baterii siły swojego organizmu. A co byście zrobili wiedząc, że macie 24 h czasu i za chwilę nastąpi koniec ? Gdybyście mieli wiedzę i potwierdzony fakt, że pozostało Wam 24 h ? Co byście zrobili z tym czasem, z kim albo z czym byście go spędzili ? Czy to byłby mąż, żona a może dawna miłość ? Wyjechalibyście w dalekie miejsce tylko po to by je zobaczyć. A może zaszylibyście się w jakimś buszu samotnie. A może impreza na całego w strojach latynoskich. Może byście opychali się fast foodami a zadzwonili do pokłóconej z wami babci ? Warto się nad tym zastanowić w sprzyjającej wolnej, cichej chwili. Ten czas zadumy pozwoli Wam na przewartościowanie Waszego tu i teraz. Dopiero świadomość nieuchronnego czasu i nieuchwytności chwili może uzmysłowić, że pora na zmiany. Nie doceniamy chwili spędzonej z bliską nam osobą. Nie doceniamy straconych godzin na bezsensowną kłótnię. Nie doceniamy czasu niedyspozycji naszej podczas choroby. Sądzimy, że będziemy żyć wiecznie, na wszystko mając czas, ze wszystkim zdążyć mamy. A jednak tak nie jest. Nie znamy dnia ani godziny , a nie potrafimy dbać o tu i teraz. Dlaczego ? Jesteśmy takimi egoistami czy sądzimy, że mamy władzę absolutną? Nie. Odpowiedź jest bardzo prosta. Sądzimy, że nie wydarzy się nic złego, a jak się wydarzy wtedy będziemy się martwić. Żyjąc w ten sposób obarczamy się poczuciem winy i dokładamy sobie niepotrzebny ciężar na psychice. Łatwiej i prościej było, by odpuścić to na co wpływu nie mamy, a zadbać o to co kochamy. Uwierzcie – nie czekajcie na kryzys, na smutne wieści- by zrobić to co w WASZYM sercu nie styka.

Jesteście pokłóceni- wyciągnijcie rękę do zgody

Marzycie o nauczeniu się gry na flecie – zróbcie to

Zawsze marzyliście o skoku ze spadochronu – skacz

Chcecie się przytulic do żony, która Was zdenerwowała- przytul

Nie czekaj na jutro , bo ono może nie nadejść. Zrób to teraz.

Dziś jest właśnie Czas na spełnianie marzeń, celów i potrzeby bycia z drugim człowiekiem. Właśnie dziś zadbaj o relacje z bliskimi, bo jutro może się okazać, że wrócisz do pustego domu.

Autor: Judyta Oryńska

Absolwentka studiów pedagogicznych. Zawodowo doradca zawodowy, rekruter coach. Wieloletnia wolontariuszka m.in na rzecz osób wykluczonych społecznie, zaburzonych psychicznie, niepełnosprawnych, uzależnionych, więźniów. Obecnie działa na rzecz porzuconych zwierząt i wspierania osób z krajów dotkniętych wojną. Z zamiłowania miłośniczka przyrody, pasjonatka gotowania i opiekunka psów.
W wolnym czasie zajmująca się działalnością charytatywną, hand made, pisaniem książki i spędzaniem czasu z bliskimi.